FASHION WEEK POLAND 2014 - PRZYGOTOWANIA

Storczyki Vanda to kwiaty wyjątkowe. Nie rosną w ziemi, lecz w powietrzu, dosłownie chwytając się gałęzi i wierzchołków drzew. Nie czerpią wody z podłoża, lech chłoną wilgoć z ciężkiego azjatyckiego powietrza.

Wyjątkowe są też właściwości fizyczne Vandy. To jeden z nielicznych kwiatów, które pozwalają się modelować, wyginać czy wręcz rozciągać - dzięki temu doskonale pracują na tkaninach i w innych konstrukcjach. Ich nieoczywista, kremowa biel doskonale harmonizuje z innymi naturalnymi dodatkami, jak kryształy, perły, czy kamienie szlachetne.

W projekcie dla Carlo Rossi, Sekunda&Sieradzan osadzili żywe storczyki Vanda z tysiącami kryształów Swarovskiego i kryształków cukru, pojedynczo umieszczonymi na płatkach kwiatów, na stworzonym przez siebie stelażu z białego drutu, umożliwiającym pracę z kwiatami na wielu poziomach. Starannie wybrane kwiaty storczyka Vanda Piotr Sekunda i Zygmunt Sieradzan posegregowali wedle wielkości i następnie, za pomocą specjalnego kleju, przytwierdzili do gorsetu oraz dolnej części konstrukcji. Duże kwiaty osadzali możliwie najgłębiej a mniejsze - na wierzchniej warstwie sukni. „Najbardziej pracochłonny etap to naklejanie tysięcy bardzo drobnych kryształków cukru i pyłu Swarovskiego. To one ostatecznie podkreślały blask przepięknych kwiatów Vandy i sprawiły, że suknia tak rewelacyjnie wypadła w świetle fleszów” opowiada Piotr Sekunda.

 

aranżacja florystyczne sukni: Piotr Sekunda i Zygmunt Sieradzan

asystentka: Małgorzata Pawłowska

foto: Honorata Karapuda

 

podaj email: